XII. Arany János Kézilabda Torna

2006-11-05 08:40:03

XII. Arany János Kézilabda Tornán a 93-as csapat 2. a 96-os csapat az ötödik helyen végzett.

A körmendi 93-as alakulat első mérkőzésen a szentgotthárdi (13:3) majd a dunaújvárosi lányokat (15:6) verte az első játéknapon. A második napon a szombathelyi "sztár" csapattól  (14:16) arányban kikaptak lányaink. A negyedik találkozón az ezüstérem megszerzése volt a tét, és lányaink (13:9) legyőzték a Hegyhát-FTC vegyes csapatát.
Sajnos játékosaink nem hitték el, hogy csere nélkül is (hat mezőny és két kapus) le tudják győzni a szombathelyi "sztárokat", akik nagyon jó körülmények között tudnak készülni. Görcsösen, megilletődve játszottunk ellenük és két hetest is elhibáztunk. Ez volt a körmendi lányoknak az idei tanévben az első tornája, ezért elégedettek lehetünk az eredménnyel.
Szombaton este a hetes dobó versenyre két játékosunk nevezett: Vicze Nikoletta és Rendes Krisztina. Mindkét lány jól szerepelt, Niki a negyedik sorozatnál esett ki Krisztina pedig bejutott a döntőbe ahol a harmadik helyen végzett 12/10 dobás/gól

A 96-os csapatunknak ez volt az első nagypályás tornája, ahol egy győzelemmel az ötödik helyen végeztek. Külön öröm, hogy a veretlenül végző Csurgó és a Dunaújváros ellen is szoros mérkőzést játszottak gyerekeink. Két lány is kimagasló teljesítményt nyújtott Gerencsér Vivien (36) és Doktor Doroti (16) góllal mutatkozott be a tornán.

93-as csapat eredményei:

Körmend-Szentgotthárd 13:3
Körmend-Dunaújváros 15:6
Körmend-Szombathely 12:14
Körmend-Hegyhát-FTC vegyes 13:9
Edző:Galamb István  Gólszerzők: Galamb 5, Gorza 7, Horváth 4, Rendes 15, Török 2, Vincze 20, Nagy, Szabó.

96-os csapat eredményei:
Körmend-Szentgotthárd 19:5,
Körmend-Csurgó 15:19
Körmend-Szombathely 9:18
Körmend-Dunaujváros 12:16
Körmend-Lokomotiva CZ 5:13
Edző: Kiskós Kitti  Gólszerzők: Doktor 16, Gerencsér 36, Cser 1, Komár 2, Szőke 1, Tóth, Rendes,Kádár, Horváth.

Szombaton 13 órakor játszotta a 93-as csapat az utolsó mérkőzését ezért csak a hetes dobó versenyen ott maradt két lány tudott részt venni a késő esti kupa átadáson.