KÉZILABDA FARSANG

2007-02-18 16:51:09

Kézilabdafarsang Körmenden.

Korán kezdődött a nap a körmendi kézilabdás lányoknak. A 92-es korosztály már reggel hatkor gyülekezet, hogy Győrben az ADIDAS gyermekbajnokság régió döntőjén részt vegyen. Hiába verték meg a nagy esélyest Győrt, de a továbbjutás nem sikerült.

A körmendi városi sportcsarnokot először a 96-osok vették birtokba. A házigazdákon kívül  Nádasd, Szombathely, Vasvár, Szentgotthárd csapatai küzdöttek az érmekért, melyekből a legfényesebbek a nádasdi lányok nyakába kerültek. Élmény volt a gyerekek számára, hogy a díjakat a volt válogatott Nagy Marianntól vehették át.

Délután a felnőtt csapatok léptek pályára. Az NB II-es Sárvár és a Körmend gárdája mellett megyei bajnokságban szereplő Gódor-Nagy  páros által irányított Lenti csapata kapcsolódott be a küzdelembe. Két hete a körmendiek elhozták a Kinizsi kupát Sárvárról egy gólos győzelemmel, most a Sárvár visszavágott és 33:32 győzelmükkel övék lett az első hely.

Nagy érdeklődés fogadta a legkisebbek szivacskézilabda bemutatóját, majd befejezésként a körmendi öregek "gigászi" küzdelemben legyőzték az Egyházasrádóc csapatát.