Zalaszentgróti Kézilabda Club- Körmendi Dózsa MTE 31: 32 (17:17)

Zalaszentgróti Kézilabda Club- Körmendi Dózsa MTE   31: 32 (17:17)

Körmend: Vízvári, Dévai 4, Tóth B. 4, Vincze N. 2, Kiskós 6, Szoták 9, Pataki 1

Csere: Horváth T. 6

Edző: Varga Andrea

Sárga lap: 1 ill. 3

2 perc: 10 perc ill. 14 perc

Hetes: 8/5 ill. 2/-

A körmendi lányok már a bajnokság második fordulójában Zalaszentgrótra utaztak, ahol az idegenben tavaly tavasszal lejátszott mérkőzés körülményei mély nyomokat hagytak a csapatban. Nem jó előjel volt a rangadó előtt, hogy Németh Anita - aki a Kaposvár elleni mérkőzésen sérült meg - nem tudta vállalni a játékot.

Ennek tükrében kezdődött a mérkőzés, a hazaiak kicsit beragadtak a rajtnál, így a vendégek a 15. percben 5 gólos előnyre tettek szert. A félidő 17. percétől a sok hibának, és a vitathatóan megítélt kettős emberelőnynek köszönhetően felzárkózott a Zalaszentgrót és így döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőkbe.

A második félidőben is fej- fej mellett haladt a két csapat. Felváltva estek a gólok, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A második félidő 20. percében 28-28 állt az eredményjelző táblán, tehát igen izgalmasnak ígérkezett a mérkőzés hátralevő 10 perce. A hajrában a körmendiek kétszer szereztek 2 gólos vezetést (53. perc 28-30 és 56. perc 30-32), ráadásul az 58. percben 32-31-es eredménynél még támadási lehetőségük is volt. Ekkor egy erősen vitatható ítéletnek köszönhetően megkapta a labdát a zalaszentgróti csapat, melynek tagjai már nem tudtak egyenlíteni a győzelmet nagyon akaró körmendiek ellen.

Varga Andrea: Az első félidő második felében magunknak nehezítettük meg a mérkőzést, amikor az 5 gólos előnyünket kiengedtük a kezünkből. A második félidőben jól küzdött mindkét csapat, igazi nézőcsalogató, szoros mérkőzést láthattak a megjelent nézők.