Körmendi DMTE- Mesztegnyő 33: 23 (16:13)

Körmendi DMTE- Mesztegnyő   33: 23 (16:13)

NB III-as női kézilabda mérkőzés

Körmend, 50 néző

Vezette: Baranyai, Mesterházi

Körmend: Vízvári, Bertai Alexandra, Tóth B. 8/4, Vincze N. 11/4, Horváth T. 4, Szoták 6, Kiskós 4

Csere: Bertai Anett (kapus), Vincze V.

Edző: Varga Andrea

Sárga lap: 3 ill. -

2 perc: 6 perc ill. 16 perc

Hetes: 8/8 ill. 4/4

A mérkőzés előjelei izgalmas játékot jósoltak, mivel a Mesztegnyő egy vereséggel állt a tabella élmezőnyében, és a hazaiak csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzték meg a vendégcsapatot. Ennek megfelelően indult a két csapat mérkőzése.

Az első percekben felváltva estek a gólok, majd a Körmend tudott elhúzni 3 góllal (6:3), de a határozottan játszó mesztegnyői csapat visszazárkózott a 13. percben egy gólra (6:5). A félidő végéig mindkét csapat jól küzdött, amit a félidei eredmény is tükrözött ((16-13).

A második félidőben mindkét csapat folytatta az első félidei teljesítményét, nem sikerült egyik félnek sem jelentősebb előnyre szert tenni. (42. perc 21-19). A mérkőzés következő hét percében azonban a körmendiek 7 gólt lőttek, amire a vendégcsapat csak 3 góllal tudott válaszolni (49. perc 28-22). A megnyugtató előny birtokában már a hazai csapat is bátrabban játszott, így alakulhatott ki a mérkőzés végére a jelentősebb gólkülönbség.

Varga Andrea: Elég fásultan kezdte a csapat a bemelegítést, de időközben a lányok felvették a mérkőzés ritmusát, akik az első félidőben főleg átlövésekből voltak eredményesek. A második játékrészben a szoros emberfogás kicsit tanácstalanná tette a körmendi játékosokat, akik alkalmazkodva az ellenfél védekezéséhez magabiztosan gyűjtötték be a két pontot a végére talán fizikálisan elfáradó ellenféltől.